Yaşam

Yayın Tarihi: Kasım 10th, 2013 | Yazar: modastilyasam

0

V2K Designers Nişantaşı Mağazasında Robert Montgomery for Each x Other Sergisi

EACH x OTHER ve süresiz işbirliği halinde olduğu İngiliz sanatçı Robert Montgomery sanatla modayı buluşturan koleksiyonları ile büyük beğeni topluyor. V2K designers Nişantaşı mağazası, 7-22 Kasım tarihlerinde düzenlenen ROBERT MONTGOMERY for EACH x OTHERsergisiyle pop-up bir sanat galerisine dönüştü. Serginin açılış partisi sanatçı Robert Montgomery, EACH x OTHER sanat yönetmeni ve aynı zamanda markanın kurucularından Jenny Mannerheim katılımıyla gerçekleşti.

Sanat yönetmeni Jenny Mannerheim, medya uzmanı Philippe Combres ve moda tasarımcısı Ilan Delouis’nun eseri olan marka, diğer moda markalarından farklı olarak, sezon koleksiyonlarını oluştururken sadece iyi bir tasarım ekibine ihtiyaç duymakla kalmayıp, ressam, şair, müzisyen ve yönetmen gibi farklı yaratıcı dünyalardan gelen isimleri de sürece dahil ediyor.
Çağdaş sanat dünyası ile yakın çalışmalar yapan EACH x OTHER, ipek, deri ve denim ağırlıklı kumaşlar, androjen kesimler ve doğal renkler aracılığıyla sokak modasına lüks yorumlar getiren koleksiyonlarını, her sezon belirli sanatçılara kanvas olarak kullandırtıyor. Bu işbirliğinin neticesinde ortaya çıkan her bir kreasyonun sınırlı sayıda üretiliyor olması, koleksiyondaki ‘sanat eseri’ etkisini güçlendiriyor.

EACH x OTHER’ınsüresiz işbirliği halinde olduğu İngiliz sanatçı Robert Montgomery, aynı zamanda marka adının belirlenmesine sebep olan şiir dizesinin de sahibi. Robert Montgomery’nin “Safe and warm here, in the fire of each other” (Burada birbirimizin ateşi ile güvende ve sıcaktayız) sözü, EACH x OTHER’ın büyük bir hevesle sahiplendiği “birlik olmak” temasını romantik bir anlatımla özetliyor.

Dünyanın belli başlı şehirlerindeki açık hava reklam alanlarını ele geçirerek, bu alanları tüketimi tetikleyen ucuz sloganlarla sıvanmış halde görmeye alışık toplumlar için birer anonim sanat eserine dönüştüren Robert Montgomery dışında, Thomas Lélu, rAndom International, François Mangeol, Daniele Innamorato, Alize Meurisse, Yi Zhou, Naco Paris, Ari Marcopoulos gibi isimler de, Each X Other koleksiyonlarına sanatsal dokunuşlar yapan isimler arasında.

Dünya genelinde Colette, Selfridges ve Barneys gibi belli başlı mağazalarda konumlanan EACH x OTHER koleksiyonları, Türkiye’de sadece V2K designers mağazalarında satılıyor.

Robert-Montgomery-for-Each-x-Other-Sergisi-04 Robert-Montgomery-for-Each-x-Other-Sergisi-03 Robert-Montgomery-for-Each-x-Other-Sergisi-01

 

Tags: , , ,


Yazar Hakkında

Modastilyasam.com ile artık Türkiye ve Dünya modası parmaklarınızın ucunda. ***Moda Stil Yaşam , Hayata Renk Katan Herşey***Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑