Saklı Cennet: Golden Key Bördübet

Marmaris’ in Reşadiye Yarımadası’ nda yer alan Bördübet, Hisarönü Köyü’ne bağlı küçük bir balıkçı ve arıcılık köyüdür.

Yarımadanın Gökova Körfezi’ ne bakan yüzünde yer alan ve sık ormanlarla çevrili olan Bördübet; yöredeki bir çok koy gibi eşsiz bir doğaya sahiptir. Yeşil çam ağaçlarının çevrelediği denizi, özellikle doğa fotoğrafı meraklıları için mükemmel bir manzara oluşturuyor. Özel çevre koruma alanı içinde olan Bördübet’ te yapılaşma mimimum seviyededir, bölgede dağ güvercini, saka, bülbül, balıkçıl kuşlar, atmaca, yaban domuzu, tavşan, sincap, tilki ve porsuk gibi yabani hayvanlar da bulunuyor. Kuşları seyretmek ve dinlemek serbest ama ormanın içlerine doğru yürüyüş yapacaksanız yöre sakinlerine danışmayı ihmal etmeyin.

Bördübet kusursuz doğasıyla olduğu kadar adıyla da ilgi çeken bir tatil yöresi. Adını savaş yıllarında bu koyda saklanan İngilizler’ den alıyor. Yöre sakinleri İngilizler’ in kuşların çokluğu ve çeşitliliği karşısında şaşırdıklarını ve buraya Türkçe’ de kuş yatağı anlamına gelen “Bird’s bed” adını verdiklerini söylüyorlar. İngilizler’ in koyduğu bu ad zamanla değişime uğramış ve yöre Bördübet olarak anılmaya başlamış. Bördübet, dağ güvercini, saka, bülbül, balıkçıl kuşlar, atmaca ve daha birçok kuş çeşidiyle bu adın hakkını veriyor. Denizin ormanla iç içe geçerek ilginç bir koy oluşturduğu yerde bulunan Bördübet, şehrin tüm stres ve kötü özelliklerinden arınmıştır; Bördübet, bitki, kuş ve hayvan çeşitleriyle küçük bir “Amazon”u andırıyor.

Bördübet’in en önemli avantajlarından biri de, ormanlık bir bölge olmasından dolayı, Ağustos ayının en sıcak günlerinde bile gölgeli ve serin olmasıdır.

Golden Key Bördübet, ise size bu doğal güzelliğin içinde en sakin ve huzurlu ortamı sunması…Doğal yaşamın içinde modern standartlarıyla hem teknolojik ve konforlu bir ortam sağlarken yeşil ve maviyle de bütünleşmenizi sağlayacak…Golden Key Bördübet Marmaris’e 27 km. ve Datça’ya 55 km. uzaklıktadır. Merkezlere yakın konumuyla da çok şey vaadeden bu güzellikten kendinizi mahrum etmeyin…Golden Key Bördübet, birbirinden farklı oda seçenekleriyle de rahat etmeniz ve beklentilerinizi karşılamak için pek çok alternatif sunuyor…

Junior Oda: 22 ile 25 m2 arasındadır. Dere kenarında ve hepsinde teras bulunmaktadır. Bu suitlerden 2 adet bulunmaktadır. Orman ve dere manzaralıdır.

Deluxe Oda:35 ile 40 m2 arasındadır. Dere kenarında ve hepsinde balkon bulunmaktadır. Bu suitlerden 16 adet bulunmaktadır. Orman ve dere manzaralıdır.

Aile Odası:40 ile 55 m2 arasındadır. Dere kenarında ve hepsinde balkon bulunmaktadır. Bu suitlerin 9 tanesi 2 yatak odasından, 4 tanesi de 1 yatak odası ve 1 oturma odasından oluşmaktadır. Orman ve dere manzaralıdır.

Gözlem Evi:30 m2’dir. Dere kenarında bulunmaktadır. Tamamen ahşaptan yapılmıştır. Bu suitten 1 adet bulunmaktadır. Orman ve dere manzaralıdır.

African Suitler: 43 m2’dır. Dere kenarında ve hepsinde balkon bulunmaktadır. Bu suitlerden 5 adet bulunmaktadır. Orman ve dere manzaralıdır. Banyosunda küvet veya jakuzi + duşakabin var.

Kayıkhane Ev: 60 m2’dir. Dere kenarında ve balkon bulunmaktadır. Bu suitlerden 1 adet bulunmaktadır. 2 yatak odası ve 1 oturma odasından oluşmaktadır. Tamamen ahşaptan yapılmıştır.Orman ve dere manzaralıdır.

Orman Evi: 90 m2’dir. Dere kenarında ve balkon bulunmaktadır. Bu suitten 1 adet bulunmaktadır. 2 yatak odası ve 1 oturma odasından oluşmaktadır. Tamamen ahşaptan yapılmıştır. Orman ve dere manzaralıdır. 2 adet banyo bulunmaktadır. Banyolar; birisi duşakabin ve diğeri küvet ve duşakabinden oluşmaktadır. Terasında koltuk grupları bulunmaktadır. Ayrıca kendine özel bahçesi bulunmaktadır.

Bahçe Ev: 85 m2 dir. Dere kenarında ve balkon bulunmaktadır. Bu suitten 1 adet bulunmaktadır. 2 yatak odası ve 2 banyo / lavabo bulunmaktadır. Orman ve dere manzaralıdır. Terasında koltuk grupları bulunmaktadır. Ayrıca kendine özel bahçesi bulunmaktadır.

Köşe Ev: 140 m2 dir. Dere kenarında ve balkon bulunmaktadır. Bu suiten 1 adet bulunmaktadır. 3 yatak odası ve 3 banyo / lavabo bulunmaktadır. Yatak odalarının 2 tanesi king size ve 1 tanesi de 2 yataktan oluşmaktadır. Orman ve dere manzaralıdır. Terasında koltuk grupları bulunmaktadır.Ayrıca kendine özel bahçesi bulunmaktadır.

Tags: , , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Hayallerine ve hayal etmeye, güzel yaşamaya, stil sahibi olmanın önemine, dahası güzel olan şeyleri paylaşmaya, hala iyi olan herkesin birgün mutlaka kazanacağına inanan ve bu bu inançlarını harflere döken paylaşımcı :) Hayat herşeye rağmen güzeldir...Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑