Ruh Eşim – Café de flore

2009 yapımı “The Young Victoria“ ve 2005’teki “C.R.A.Z.Y.“nin yönetmeni Jean Marc Vallee’nin yönettiği ve Vanessa Paradis, Kevin Parent, Helene Florent ile Evelyne Brochu’nun oynadığı Ruh Eşim (Cafe de Flore) biri 1960′ta, diğeri günümüzde geçen ama birbirine paralel ilerleyen iki farklı olay örgüsünü izliyor.

Birinci öyküde 1960′ların Paris’inde bekâr bir anne olan Jacqueline, Down Sendromlu oğlu için her şeyi feda etmeyi göze alırken diğer öyküde ise Montreal’de eşinden olaylı ve tatsız bir şekilde boşanan ünlü bir DJ’yi konu alınıyor.

Filmin Konusu :

Sevgi üzerine gizemli ve olağanüstü bir yolculuk… Bir adamla bir kadın, bir anne ile çocuğu arasında yaşanan destansı bir sevgi hikayesi… Geçmişle, günümüz arasında kuvvetli bir bağ… 1960’lar Paris’inde yaşayan Jacqueline’nin (Vanessa Paradis) hayattaki tek amacı engelli evladı ile ilgilenebilmektir. Günümüz Montreal’inde ise; Antoine Godin (Kevin Parent) isimli genç bir adam dj’lik yaparak geçimini sağlamakta ve sıkıntılı bir aile yaşantısı sürdürmektedir. 2 farklı devirde yaşayan bu iki insan, hayatlarını sarsacak ihtiras dolu anlar yaşamışlardır.

Fragman 

Tags: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑