Yeni BMW 6 Serisi Gran Coupé


Yeni BMW 6 Serisi Gran Coupé mükemmellik arayışında mola vermemeye devam ediyor. Modaya yön veren bir tasarım, taviz vermeyen bir sportiflik ve seçkinliğin eşsiz bileşimi bu arabada buluşuyor.

BMW 6 Serisi Gran Coupé’un kokpitine oturduğunuzda sizi özenle seçilmiş malzemelerden oluşan şık ve sistematik bir şekilde sürücüye odaklanan bir tasarım karşılıyor. Kokpit tasarlanırken seçkin motorlu teknelerden esinlenilmesinin etkilerini direk görebiliyorsunuz. Ayrıca elektrolizle kaplanmış şık çerçevesi ile 10.2 inç’lik Control Display stil sahibi ergonomik işlevselliği ile etkileyici görünüşüyle ön plana çıkıyor. Opsiyonel olarak Profesyonel Navigasyon sistemi sunuluyor.

Koltukların genişliği ve yüksek kaliteli Exclusive Nappa deri kaplaması, deri kaplı gösterge paneli, özel ahşap veya alüminyum kaplamalarla göz dolduruyor.

BMW 6 Serisi Gran Coupé ‘ta yer alan opsiyonel adaptive led farlar, otomobilin eşsiz görünümünü ön plana çıkarırken, diğer yandan gece sürüşlerinde büyük kolaylık sağlıyor. Viraj ışıkları, adaptif farlar ve otomatik uzun far fonksiyonu sistemleri farlara entegre şekilde yer alıyor. Virajlar yavaş bir şekilde dönüldüğünde viraj ışıkları otomatik olarak yanıyor. Adaptive farlar yolu mükemmel bir şekilde aydınatabilmek maksadıyla direksiyon hareketine adapte oluyor.
BMW 6 Serisi Gran Coupé ‘ta yenilikçi Bang & Olufsen High-End Surround Ses Sistemi ile donatılmış. Toplam 1200 wattlık 16 aktif hoparlör mükemmel kalitede müzik dinlemeye imkan sunuyor.

Otomobilde ön ve arka rüzgarlıklarının yanı sıra eşik çıtasıda farklı ve sportif bir görünüm sunuyor. 19 inç çift kollu 351 M kodlu jantlar yada 20 inç çift kollu 373 M kodlu, koyu krom egzoz çıkışı ve metalik dark shadow difüzör spor görünümün ön plana çıkmasında büyük rol oynuyor.
BMW 650i ve BMW 650i xDrive motoruyla güçlü bir performans sergiliyor. İki turboşarj, Valvetronic, çift VANOS ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon özelliklerini içeren yeni geliştirilmiş BMW TwinPower Turbo sekiz silindirli benzinli motorun gücünü açığa çıkarmak için gaz pedalına hafifçe dokunmak yeterli oluyor. Otomobil 0’dan 100km/sa hıza 4,6 saniyede ulaşıyor. BMW xDrive’lı BMW 650i ise aynı hıza 4,5 saniyede ulaşıyor. 450bg çıkış gücü ve 650Nm maksimum torka rağmen, BMW TwinPower Turbo sekiz silindirli motor yakıt tüketimi açısından da yeni standartlar belirliyor. Otomatik Start / Stop işlevi ile BMW EfficientDynamics önlemlerine sahip olan motor ile BMW 650i’nin ortalama yakıt tüketimi 8,8 – 8,6lt/100km düzeyine, CO2 emisyonu ise 206 – 199gr/km** düzeyine düşürülmüş.

Daha fazla kıvraklık, çeviklik ve daha yüksek sürüş konforu için BMW 6 Serisi Gran Coupé’de opsiyonel olarak sunulan Integral Aktif Direksiyon, arka tekerleklerin maksimum üç dereceye kadar dönmesini sağlar ve her türlü koşulda sürüşü kolaylaştırıyor.Akıllı dört çeker sistemi BMW xDrive sayesinde, BMW 6 Series Gran Coupé her türlü durumda ve her türlü hava koşulunda yüksek yön dengesi ile en uygun çekişi sağlıyor.

Çok sayıda ödüle sahip olan BMW EfficientDynamics paketi, yakıt tüketimini ve emisyonu önemli ölçüde azaltırken aynı zamanda BMW 6 Serisi Coupé’nin performansını da artıran akıllı teknolojileri içeren bir bütünü oluşturuyor.

Ayrıca otomobilde yer alan ECO PRO Modu, tüm ayarları tüketimi en aza düşürecek şekilde ayarlar; gaz pedalı ve vites kutusu parametreleri ile vites değiştirme noktalarını optimize eder. Isıtma / klima kontrol stratejisi optimum tüketim sağlayacak şekilde uyarlanıyor.

TEKNİK VERİLER

Motor
Silindir hacmi (cm3) 2993
Güç (bg)/Güç devir (devir/dak) 313 / 4400
Tork (Nm)/Tork devir (devir/dak) 630 / 1500-2500
Yakıt tüketimi
Şehir içi (lt/100 km) 6.8
Şehir dışı (lt/100 km) 4.8
Ortalama (lt/100 km) 5.5
Depo hacmi (lt) 70
Co2 Emisyonu(gr/km) 146
Boyutlar ve Ağırlık
Kapı sayısı/Koltuk sayısı 4 / 5
Uzunluk (mm)/Genişlik (mm)/Yükseklik (mm) 5007 / 1894 / 1392
Aks aralığı (mm) 2968 / 11.95
Bagaj hacmi (m3) 0.460-1.265
Ağırlık (kg) EC 1865
Performans
Ön fren tipi Hava kanallı disk
Arka fren tipi Hava kanallı disk
Azami hız (km/sa) 250
Hızlanma 0 – 100 km/sa (sn) 5.4


 

Tags: , , , , ,


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Üste Çık ↑