Müzik

Yayın Tarihi: Nisan 3rd, 2014 | Yazar: modastilyasam

0

Rachid Taha Konseri 2 Mayıs’ta İstanbul Kongre Merkezinde

Voila Voila ve Ya Rayah parçalarıyla tanınan Rachid Taha son albümü “Zoom”un dünya turnesinin Türkiye ayağında, Avea Sıra Dışı Müzik Konserleri kapsamında 2 Mayıs’ta İstanbul Kongre Merkezi’ne geliyor.

1981 yılında kurduğu grubu Carte de Séjour (oturma izni) ile müziğe başlayan Cezayir asıllı Rachid Taha, grubun 1989’da dağılmasıyla müzik kariyerine solo devam etti. 1991 yılında Barbès adlı ilk solo albümünü çıkarttı. 1993 yılında İngiltere diskolarında popülerleşen Rachid Taha, albümündeki Voila Voila adlı şarkısı ile politik çizgisini sürdürdüğünü gösterdi.

Rachid Taha, 1970’li yıllardan kalma Ya Rayah adlı parçayı 1997 yılında single olarak piyasaya sürdü ve bu şarkıyla dünya çapında ve ülkemizde üne kavuştu. Türkiye’de çok tanınmış bir diğer çalışması ise 1999 yılında Khaled ve Faudel ile verdiği konser kaydı oldu. Bu konser 1,2,3 Soleils adı altında bir albüm olarak piyasaya sunuldu.

Tags: , , , , ,


Yazar Hakkında

Modastilyasam.com ile artık Türkiye ve Dünya modası parmaklarınızın ucunda. ***Moda Stil Yaşam , Hayata Renk Katan Herşey***Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑