Müzik

Yayın Tarihi: Eylül 29th, 2012 | Yazar: gorgeous

0

22. Akbank Caz Festivali (3-21 Ekim 2012)

Caz tutkunlarının her yıl heyecanla beklediği, Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, 22. yılında yine dopdolu bir program ile sanatseverlerle buluşacak.

03-21 Ekim 2012 tarihleri arasında üç hafta boyunca şehri cazın onlarca farklı rengiyle kucaklayacak olan 22. Akbank Caz Festivali, her yıl olduğu gibi bu yıl da dünyaca ünlü caz sanatçılarını ülkemizde ağırlarken, yetenekli genç müzisyenlere de performanslarını sergileme imk¢nı sunacak. Klasik cazdan avangart tınılara, dünya müziklerinden elektronikanın sınırlarına dek uzanan işitsel tecrübelerle takipçilerine oldukça geniş bir çeşitlilik sunan Akbank Caz Festivali, bu yılki isimleriyle de göz kamaştırıyor. Festival’in bu yıl öne çıkan isimlerinden bazıları arasında; Anthony Braxton & Diamond Curtain Wall Quartet, Eleni Karaindrou, İbrahim Maalouf, Gregory Porter ve The ACT Jubilee Night yer alıyor.

03-21 Ekim 2012 tarihlerinde gerçekleşecek festivalin biletleri satışa sunuldu bile. Klasik cazdan dünya müziklerine geniş bir çeşitlilik sunan festival, atölye çalışmaları ve panelleri ile de ilgi çekiyor.

Şehrin caz hali bu yıl; İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi, Akbank Sanat, Babylon, Babylon Lounge, The Seed, Nardis, Salon, Garaj İstanbul ve Caddebostan Kültür Merkezi’nde yaşanacak.

Festivalin gözdelerine ve sahne programlarına gelince.

The ACT Jubilee Night, festival kapsamında 6 Ekim Cumartesi günü İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda unutulmaz bir caz ziyafeti yaşatacak.

Eleni Karaindrou ile Theo Angelopoulos Filmlerine Unutulmaz Bir Yolculuk: Theo Angelopoulos Anısına konseri, Ender Sakpınar yönetiminde 31 kişilik görkemli bir orkestra eşliğinde 7 Ekim Pazar günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilecek.

Lübnanlı trompet ustası İbrahim Maalouf 9 Ekim Salı günü Garajİstanbul’da sevenleriyle buluşacak.

Vokal Cazın Yeni Yıldızı: Gregory Porter 11 Ekim Perşembe günü Babylon’da sahne alacak.

Amerikan caz sahnesinin efsane isimlerinden biri olan müzisyen, besteci, filozof ve eğitmen Anthony Braxton, Diamond Curtain Wall Quartet projesi 17 Ekim Çarşamba günü The Seed’de olacak.

Erkan Oğur Anatolian Blues ise 10 Ekim Çarşamba akşamı Caddebostan Kültür Merkezinde sahnede olacak.

Biletlerinizi bir an önce alın

Festivalin detaylı programına buradan ulaşabilirsiniz.

İbrahim Maalouf’un 2010 yılında Brüksel Katedralinde sergilemiş oldu canlı performansıni dinlemenizi tavsiye ediyoruz. 

Tags: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑