Karaköy’ün Yeni Yüzü: Bank


Karaköy’de son zamanlarda göze çarpan bir harketlilik yaşanıyor. İstanbul’un tarihi dokulu finans merkezi birbiri ardına açılan hip ve ruhu olan mekanlarla doluyor. Semtin en yenisi Bankalar Caddesi’nin girişinde açılan beş katlı Gradiva Otel.

Eski İmar Bankası’nın bulunduğu binada açılan otelin bünyesinde 3 ayrı mekan bulunuyor. Bank Cafe&Bistro o mekanlardan biri. Mekanın tasarımı otelinde tasarımını yapan mimar Fahrettin Aykut’a ait. Adını bulunduğu caddeden alan Bank’ın oturma grupları bankaların koltuklarını andırıyor…Mekanın mutfağı Bengi Kayhan’a emanet.
Mönüsünde buğday salatası, körpe ıspanak salatası gibi hafif tatların yanında alternatif ve farklı yorumuyla sucuklu yumurtasını mutlaka denemelisiniz…Bu arada Pazar brunchları 16:00’ya kadar sürüyor.
Adres: Bankalar Caddesi No:2/1 Karaköy İstanbul
0212 249 77 00

Tags: , , , , , ,


Yazar Hakkında

Hayallerine ve hayal etmeye, güzel yaşamaya, stil sahibi olmanın önemine, dahası güzel olan şeyleri paylaşmaya, hala iyi olan herkesin birgün mutlaka kazanacağına inanan ve bu bu inançlarını harflere döken paylaşımcı :) Hayat herşeye rağmen güzeldir...Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑