En Güzel Japon Viskileri

Bir çoğumuzun viski denildiğinde aklına Scotch gelir. Ancak yeryüzünde içilebilecek tek viski scotch değildir. 2012 yılının en iyi malt viski ödülüne sahip Suntory firmasının 25 yıllık Yamazakisi bu viskilerden biridir.

Suntory firması ilk malt viskisini 1924’te Kyoto yakınlarında üretmiş ve 1973 yılında Hakushu’da üretime devamından günümüze kadar kendine has bir tat yakalamıştır.

Yamazaki ve Hakushu’daki suların eşsiz kalitesi, doğadaki eşsiz nem, Yamazaski’de ki olağanüstü orman ve nemli bambuların katkılarıyla Japon meşe fıçılarında üretilen malt viskiye eşsiz taklit edilemez bir tat katmaktadır.

Japonya’nın en büyük ve en eski içki firmalarından Suntory dünya çapındaki şöhretini Lost in Translation filminde Bill Murray’ın oynadığı reklam filmiyle duyurmuştur.

İşte damağınızda farklı bir tat bırakacak Japon Viskilerinden sizler için seçtiklerimiz. Japon viskilerin hafif olduğunu savunanlar için %43’lük seçimlerdir.

12 Yıllık Yamazaki (%43 Alkol); 2003 yılında kazandığı ödül ile viski sevenlerin dikkatini çeken Yamazaki, hafif ve vanilya lezzetindeki tadıyla başlangıç için ideal. Yurt dışında ortalama fiyatı £42  (25 Yıllık Yamazaki £625.00)

 

 

 

17 Yıllık Hibiki (%43 Alkol), 2009 yılında ödül kazanan Hibiki, kesinlikle japonların en özel viskileri arasında, şişe tasarımı ile de dikkat çeken Hibiki ekşi/tatlı tadı ile kesinlikle özel günlerin/gecelerin viskisi olma özelliğini koruyor. Yurt dışında ortalama fiyatı £69.15. Daha çok yıllanmış bir Hibiki isterseniz 30 Yıllık Hibiki’nin fiyatı £650.00

 

 

 

18 Yıllık Hakushu (%43 Alkol) Hafif ve rahatlatıcı bir lezzet arıyorsanız Suntory’nin Kai-Komagatake Dağlarının eteklerinde ürettiği, mango ve vanilya tatlarından oluşan Hakushu ideal bir seçim olma özelliğini koruyor. (25 Yıllık Hakushu £599.00)

 

 

 

Suntory Japonlar’ın en büyük ve en eski (1923) içki firması. Viskinin yanı sıra, bira, rom ve gazlı içecekler de üretiyor. Suntory şirketi dünya çapındaki şöhretini ise Lost In Translation filminde Bill Murray’ın oynadığı reklam filminde duyurdu. Daha önce de tüm Japon firmaları gibi birçok Hollywood yıldızıyla reklam yapmasına rağmen bu film içinde reklam en başarılısıydı. 


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑