Acemi Geline 10 Mutfak Tüyosu


Sebze yemekleri genellikle erkeklerin pek tercihi olmaz. Sebzeleri doğradıktan sonra baharatlar ile kavurup yemek haline getirirseniz tadı daha lezzetli olacaktır.

Yemek yapımına başlamadan öncekullanacağınız tüm malzemeleri bir kenarda toplayın ve kullanım sırasına göre listeleyin.
Yemeğinizi pişirirken tatamayı sakın ihmal etmeyin. Hem eksik olan şeylerin farkına varıp zamanında ekleme şansınız olur hem de masada bir sürpriz yaşamazsınız.
Yaz aylarında misafirlerinize sağlıklı bir ikram olarak meyve salatası servis edebilirsiniz. Meyve salatasını hazırladıktan sonra üzerini limon dilimleri ile kapatırsanız meyveler kararmaz.
Mutfaktaki ilk zamanlarınızda kolay tarifler seçmelisiniz. Örneğin; tatlı için puding doğru bir seçim olabilir. Pudingi pişirdikten sonra üzerinin kaymak bağlamasını istemiyorsanız daha sıcakken üzerine toz şeker serpin.
Buzlukta beklettiğiniz sebze, meyve ya da eti sıcak bir ortamda bekletmek yerine bir gün önce çıkarıp buzdolabına koyarsanız besin değerlerini kaybetmemiş olursunuz.
Patates kızartması, hem kolay hem de yemesi çok keyifli nir atıştırmalıktır. Kızartma kokusunu önlemek için kızartma yagının içine bir veya iki sap maydonoz atarsanız ağır kokuyu önleyebilirsiniz.
Pilavınızın tane tane olması için önceden tereyağında veya margarinde kavurmalısınız ve daha sonra pişme suyuna az ölçüde zeytinyağı eklemelisiniz.
Hamur işi yapımı zorluğu bir yana çok eğlencelidir. Hamur açarken kirlenen mutfak tezgahının üzerine tuz serpip nemli bir bez ile silerseniz işinizi mutlu bir sonla tamamlarsınız.
Tarifine göre kek ypmak, belki de en kolay şeydir, fakat keki güzel bir şekilde kek kalıbından çıkartmak korkutur insanı. Fırından çıkan keki 15 dakika ıslak bez üzerinde beklettikten sonra bıçağı kekin çevresinde dolaştırın, işte şimdi kekiniz hazır.

Tags: , ,


Yazar Hakkında

Hayallerine ve hayal etmeye, güzel yaşamaya, stil sahibi olmanın önemine, dahası güzel olan şeyleri paylaşmaya, hala iyi olan herkesin birgün mutlaka kazanacağına inanan ve bu bu inançlarını harflere döken paylaşımcı :) Hayat herşeye rağmen güzeldir...Üste Çık ↑