Teknoloji

Yayın Tarihi: Nisan 9th, 2014 | Yazar: modastilyasam

0

Yeni Samsung Galaxy S5 ve Gear 2 Modelleri Tanıtıldı

Samsung Galaxy S Serisinin 5. nesil modeli Galaxy S5, tüketicilerin günlük hayatlarında önem verdiği alanlarda yenilikçi çözümler sunuyor. Telefonunuza tamamen entegre bir mobil deneyim sağlayan Gear 2 ve aktif hayata önem verenlerin kişisel egzersiz koçu olmaya aday Gear Fit, giyilebilir teknoloji dünyasına yeni bir soluk getirmeye hazırlanıyor.

Samsung Electronics, tüketicilerin merakla beklediği yeni nesil Galaxy S5’in yanı sıra, giyilebilir teknolojinin özgürlüğünü, kolaylığını ve tarzını bir üst seviyeye taşıyan Gear 2 ve Gear Fit’i tanıttı.

Tüketiciler için önemli olan noktalara odaklanarak geliştirilen yeni Galaxy S5, sağlıklı bir yaşam için geliştirilmiş fitness özelliklerini, gelişmiş kamera işlevlerini ve gelişmiş cihaz koruma özelliklerini, şık bir tasarımla bir araya getiriyor.Samsung Gear 2 ve Gear Fit ise en iyi giyilebilir teknoloji deneyimini sağlamak üzere, tüketicilere tamamen entegre bir mobil yaklaşım sunuyor.

Kömür Siyah’ı ve ‘Parlak Beyaz’ı takiben, ‘Elektrik Mavi’si ve ‘Bakır Altın’ renk seçenekleri ile satışa sunulacak olan Galaxy S5’in tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı; 16 GB için 2.199 TL, 32 GB için 2.299 TL olarak belirlendi. ‘Kömür Siyahı’, ‘Altın Kahverengi’ ve ‘Turuncu’ renk seçeneklerine sahip Gear 2 799 TL ve Siyah, Turuncu ve Gri renklerde tüketiciyle buluşacak Gear Fit ise 549 TL’lik tavsiye edilen son kullanıcı satış fiyatı ile sunulacak.

Samsung Electronics Türkiye Başkanı Yoonie Joung, tanıtılan yeni ürünlerle ilgili değerlendirmesinde, Galaxy S5’in Samsung’un “insanlardan ilham alan inovasyon” vizyonunun bir parçası olduğunu vurguladı ve şunları söyledi: “Günümüzde tüketiciler, karmaşık bir teknolojiyi değil, ihtiyaç ve beklentilerine uyacak bir mobil deneyim arayışındalar. Stil sahibi görünüm, yüksek kamera performansı ve kendilerini zinde tutacak teknolojilere ilgi duyuyorlar. Pazardaki en rekabetçi ve premium akıllı telefon olan Galaxy S5 de tüm bu özellikleri sunacak şekilde tasarlandı. Üst düzeyde mobil entegrasyonu ve en gelişmiş mobil deneyimi vaat eden yeni Gear Fit ve Gear 2 ise tüketicilerin günlük yaşamlarına bire bir uyum sağlayacak.”

Galaxy S5, zengin ve kişiselleştirilmiş bir mobil deneyim için tasarlandı

Yeni-Samsung-Galaxy-S5-ve-Gear-2

En güzel anları anında yakalayın.

Bugün akıllı telefonların en önemli özelliklerinden biri, değerli anları yakalamak ve kaydetmek olarak karşımıza çıkıyor. Yeni Galaxy S516 megapiksellik arka kamerası, gelişmiş menü ve arayüzü ile birlikte üstün kamera işlevlerisayesinde, kullanıcıların zahmetsizce fotoğraf çekmelerini, düzenlemelerini ve kolayca paylaşmalarını sağlıyor.

Galaxy S5, 0,3 saniyeye kadar odaklanma sağlayan dünyanın en hızlı otomatik odaklanma özelliğini sunuyor ve gelişmiş Yüksek Dinamik Aralığı (High Dynamic Range) özelliği ile tüm koşullarda doğal ışık ve renkleri göz alıcı bir yoğunlukta görüntüleme deneyimi sunuyor. . Aynı zamanda Galaxy S5’in yeni Seçilebilir Odak özelliği, kullanıcıların aynı anda, bir nesnenin belirli bir alanına odaklanmasını sağlarken, arka planı bulanıklaştırabiliyor. Bu özellik ile kullanıcıların,Sığ Alan Derinliği (DOF) etkisi oluşturmak için özel bir lens setine ihtiyacı kalmıyor.

Toza ve suya dayanıklı donanım

Galaxy S5, IP67 toza ve suya dayanıklılık standardına sahip. Bunun yanı sıra cihaz, güvenli ve biyometrik ekran kilitleme özelliği sunan Parmak İzi Tarayıcı özelliği ile tüketicilerin güvenle kullanabilecekleri bir mobil ödeme deneyimi sunuyor. Ultra Güç Tasarrufu Modu, ekranı siyah beyaz görünüme çeviriyor ve pil tüketimini en aza indirmek için tüm kullanılmayan özellikleri kapatıyor. Galaxy S5’in 2800 mAh’lik pili 390 saat bekleme, 21 saat konuşma süresine imza atıyor. Galaxy S5, “Ultra Güç Koruma Modu” ile 12 güne kadar bekleme süresine ulaşıyor.

Daha sağlıklı ve formda bir yaşam

Gelişmiş S Health 3.0 özelliğine sahip yeni Galaxy S5, kullanıcıların sağlıklı ve formda kalmalarına yardımcı olacak daha fazla araç sunuyor. Galaxy S5 adım ölçerdiyet ve egzersiz kayıtları ile yeni kalp atış hızı monitörü de dâhil olmak üzere sunduğu özelliklerle, kullanıcılar için kişisel egzersiz koçu görevini görüyor. Galaxy S5 kullanıcıları cihazlarını, zengin uygulama ekosistemi ve gerçek zamanlı egzersiz koçluğu sunan yeni nesil Gear ürünleri ile eşleştirerek, mobil deneyimlerini çok daha fazla kişiselleştirilebiliyor.

Zengin içerik, mobil hayatın her anını zenginleştiriyor

Samsung Galaxy S5 tüketicilerin günlük yaşamlarına anında uyum sağlayacak, daha zengin bir mobil deneyim için gelişmiş bir içerik dünyası sunuyor. Galaxy S5’te, daha formda bir hayat için kişisel bir egzersiz koçu görevi görenRunKeeper’ın yanı sıra, yüzlerce filme erişim sunan Samsung SinemaGameloft’un aksiyon, strateji, yarış, futbol, yapboz ve platform türünde her zevke uygun oyunlarını sunan %100 Oyun ve hayatın her anında müzikten vazgeçemeyenler için dijital müzik platformu Deezer gibi tüketicilerin kendilerine ayıracakları zamanı daha eğlenceli ve keyifli kılacak içerikler de bulunuyor.

Kullanıcıların iş bağlantılarını takip etme ve geliştirmelerinde fayda sağlayan Linkedin ise Galaxy S5’in iş dünyasına uygun içeriklerine ideal bir örnek. Aynı zamanda Galaxy S5’in 2 yıl süreyle ücretsiz 50GB depolama olanağı sunan Dropboxuygulaması sayesinde kullanıcılar, rahatlıkla çektikleri fotoğraf ve videoları, yarattıkları belgeleri, kaybolma riski olmadan saklama şansına da sahip oluyor. Galaxy S5 ile birlikte sunulan katma değerli içerik desteği, kullanıcılara toplamda 700 dolardan fazla maliyet avantajı da sağlıyor.

Mobil güvenli ödeme konusunda da fark yaratan Galaxy S5PayPal işbirliği ile “Parmak İzi Okuyucu Kullanarak Alışveriş ve Ödeme Yapma” imkânı sağlıyor. Samsung Galaxy S5 kullanıcıları artık hareket halinde veya mağazadayken, PayPal ile kolay ve güvenli bir şekilde şifresiz alışveriş yapabilecekler.

Gear 2 ve Gear Fit: mobil özgürlüğün gelecek nesli

Yeni-Samsung-Gear-fit

Giyilebilir teknoloji alanında öncü olan Samsung, Gear 2 ile mobil özgürlüğü bir üst seviyeye taşıyor. Gear Fit ise gelişmiş egzersiz özellikleri ile aktif hayata sahip kullanıcıların en iyi asistanı olmaya şimdiden aday.

Gear 2 kullanıcıların gelen çağrıları ve mesajları yönetebilmelerine olanak tanıyarak tamamlayıcı bir cihaz olma özelliği taşıyor. Gear Fit ise gerçek zamanlı birer kişisel egzersiz koçu görevi görerek, daha sağlıklı bir yaşam için kullanıcıların kişiselleştirilebilir egzersiz programı oluşturabilmelerini ve kalp atış hızlarını izleyebilmelerini sağlıyor.

Kayış üstü yerine ana gövdeye eklenen kamerası ile Gear 2, şık ve güçlü bir akıllı cihaz. Kayışı değişebilen akıllı saat, “Kömür Siyahı, Altın Kahverengi ve Turuncu” kayış rengi seçenekleri ile geliyor. Gear 2, kullanıcıların, ruh hallerine ya da giysilerine en uyumlu rengi seçmelerine imkân sağlıyor. Aynı zamanda ana ekranın arka planı, saat yüzü ve yazı tipi, kullanıcıların tercihlerini yansıtacak şekilde kişiselleştirilebiliyor.

Gear 2, dâhili IrLED sensörü ve WatchON Remote uygulaması ile TV ya da set üstü cihazlar gibi elektronik ürünleri kontrol etme özelliği ile kullanıcılara daha rahat bir kontrol sağlıyor. Bluetooth kulaklık ile tek başına kullanılabilen müzik çaların eklenmesi ise kullanıcıların akıllı telefonlarını evde bıraksalar dahi hareket halindeyken müzik dinleyebilmelerini mümkün kılıyor. Tizen tabanlı ilk platform olan Gear 2, kullanıcıların çok sayıda Samsung cihaza bağlanabilmesinin yanı sıra, gelişmiş bir uygulama ekosistemine erişmelerini de sağlıyor.

Kavisli Super AMOLED ekrana ve “Siyah, Turuncu ve Gri” renk seçeneklerine sahip Gear Fit, bileğe rahatça oturacak şekilde tasarlandı. Hareket halindeyken de “e-posta, SMS, alarm ve
S-planner” gibi Galaxy akıllı telefonlarından gelen bildirimlere anında ulaşmayı sağlayan Gear Fit, kullanıcılara günlük egzersiz bantlarından çok daha fazlasını sunuyor.

Samsung’un yeni modelleri Nişantaşı’nda yeni açılan en büyük mobil mağazada

Tüketiciler, Nişantaşı Samsung Mobil Mağazasının 550m2’lik alanında en yeni ürünleri deneyip, kısa bir zaman içerisinde teknik servis ve bakım hizmetlerinden hızlı bir şekilde yararlanabiliyor. Türkiye’deki en büyük mağaza içi eğitim alanını bünyesinde barındıran Samsung Mobil Nişantaşı, aynı anda 16 kişiye ürünler hakkında detaylı eğitim verebiliyor. Barındırdığı en büyük “Smart Launch” alanı ile uzman danışmanlar, aynı anda 5 kişiye yazılım güncelleme, veri aktarımı, uygulama yükleme ve efektif kullanım konularında destek verebiliyor.

Samsung, Nişantaşı mağazası içinde çocuklar için de özel bir alan bulunduruyor. Samsung’un çocuklara yönelik geliştirdiği cihazların sergilendiği alanda aileler mağazayı ziyaret ederken çocuklar da kendilerine özel ürünleri deneyimleyip oyun oynayarak vakit geçirebiliyor.

Teknik Özellikler:

Samsung Galaxy S5 Ürün Özellikleri:

 

LTE Cat.4 (150/50Mbps)
Ekran 5.1” FHD Super AMOLED (1920 x 1080)
AP 2.5GHz 4 Çekirdek Uygulama İşlemcisi
İşletim Sistemi Android 4.4.2 (Kitkat)
Kamera 16MP (arka yüz), 2.0MP (ön yüz)
Video UHD@30fps, HDR, video stabilizasyonu
Video Codec: H.263, H.264(AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8, VP8
Video Format: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV, WEBM
Audio Audio Codec : MP3, AMR-NB/WB, AAC/ AAC+/ eAAC+, WMA, Vorbis, FLAC
Audio Format: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Kamera Özellikleri HDR (Zengin Ton), Seçilebilir Odak, Sanal Tur Seçimi, Shot&More
Ek Özellikler IP67 Toza ve Suya Karşı Dayanıklılık
Ultra Güç Tasarruf Modu
Download Booster
S Health 3.0
Quick Connect
Özel Mod (Private Mode)
Çocuk Modu (Kids Mode)
Google Mobile Servisleri Chrome, Drive, Photos, Gmail, Google, Google+, Google Settings, Hangouts, Maps, Play – kitaplar, Playoyunlar, , Play Play Store, sesli arama, YouTube
Bağlantı WiFi: 802.11 a/b/g/n/ac HT80, MIMO(2×2)
Bluetooth®: 4.0 BLE / ANT+
USB: USB 3.0
NFC
IR Remote
Sensör Hızölçer, Jiroskop, Yakınsama, Pusula, Barometre, Hall, RGB Ortam Işığı, Hareket (IR), Parmak İzi Tarama, Kalp Atış Hızı Ölçer
Hafıza RAM: 2GB
Dâhili Hafıza: 16/32GB
128G’ye kadar microSD yuvası
Boyut 142.0 x 72.5 x 8.1mm, 145g
Pil 2800mAh – Bekleme Süresi: 390 saat / Konuşma Süresi: 21 saat
Samsung Gear 2 Ürün Özellikleri?
Ekran 1.63” Super AMOLED (320 x 320)
AP 1.0 GHz Çift Çekirdek İşlemci
İşletim Sistemi Tizen tabanlı giyilebilir platform
Kamera Gear 2 : 2.0 Megapiksel Akıllı Odaklama (1920×1080, 1080×1080, 1280×960)
Gear 2 Neo: N”A
Video Kodek: H.264, H.263
Format: 3GP, MP4
HD(720p, @30fps) Oynatma ve Kayıt
Ses Kodek: MP3/AAC/AMR/Vorbis
Format: MP3, M4A, AAC, OGG
Kamera Otomatik Odaklanma Özellikli Kamera, Ses ve Görüntü, Konum Etiketleri, İmza
Özellikleri
Ek Fitness Özellikleri:
Özellikler 1.    Kalp Atış Hızı sensörü
2.    Adım ölçer
3.    Egzersiz
Tek Başına Kullanılabilir Modlar: Yürüme, Koşma
Tamamlayıcı Modlar: Bisiklet, Tempolu Yürüyüş
4.    Uyku ve Stress (İndirilebilir)
Bluetooth® Kulaklık ve Hoparlör ile Müzikçalar
WatchON Remote: IrLED Sensör ile Uzaktan Kumanda
Temel Özellikleri:
    Bluetooth ile Arama, Kamera, Bildirimler (SMS, E-posta, Uygulamalar)
 Medya Denetimcisi, Takvim, Akıllı Aktarma, Kronometre, Zamanlayıcı, Hava Durumu
Ek Özellikler (İndirilebilir):
    Hesap Makinesi, ChatON, El Feneri, Hızlı Ayarlar, Sesli Not Alma
Değiştirilebilir Kayış
Renk Seçenekleri:
    Gear 2 : Kömür Siyahı, Altın Kahverengi ve Turuncu
    Gear 2 Neo : Kömür Siyahı, Gri and Turuncu
IP67 Sertifikalı Toz ve Suya Dayanıklı, Gürültü Engelleme
Sunulan Uygulamalar Banjo, BMW, CNN Conde Nast, Expedia, eBay, Evernote, Feedly, GARMIN, Glympse,
GM (Onstar 4GLTE), iControl, Line, Path, Paypal, RUNTASTIC, Volkswagen, Weather Channel, Under Armour (Map my fitness)
***Tüm uygulamalar ülkelere göre değişiklik gösterebilir.
Samsung Hizmetleri Samsung Apps
Bağlantı Bluetooth® v4.0 LE, IrLED
Sensör Hız Ölçer, Jiroskop, Kalp Atış Hızı
Bellek RAM: 512 MB
Depolama: 4 GB Dahili Bellek
Boyut Gear 2 : 36,9 x 58,4x 10,0 mm, 68 g
Gear 2 Neo: 37,9 x 58.8 x 10,0 mm, 55 g
Pil Standart Pil, Li-ion 300 mAh
Standart Kullanım 2-3 gün, Düşük kullanım ile 6 güne kadar
Samsung Gear Fit Ürün Özellikleri?
Ekran 1.84” Curved Super AMOLED (432×128)
Ek Adım Ölçer, Egzersiz, Kalp Atışı, Uyku Modu, Kronometre, Zamanlayıcı
Bildirimler (SNS, Call, E-mail, Apps)
Özellikler
Program, Akıllı Bekleme, Media Controller
Değiştirilebilir Kayış
IP67 Toza ve suya dayanıklılık
Bağlantı Bluetooth® v4.0 LE
Sensör Hız Ölçer, Jiroskop, Kalp Atış Hızı
Boyut 23.4 x 57.4 x 11.95 mm, 27g
Pil Standart pil 210mAh
Standart kullanım 3~4 gün, Düşük kullanım 5 güne kadar

Tags: , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

Modastilyasam.com ile artık Türkiye ve Dünya modası parmaklarınızın ucunda. ***Moda Stil Yaşam , Hayata Renk Katan Herşey***Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑