Sizi Gitmek İstediğiniz Yere Götüren GPS’li Ayakkabı

Oz Büyücüsü’nü izleyenler varsa hatırlayacaklardır Dorothy Kansas’taki evine gitmek için topuklarını 3 defa birbirine vuruyordu. İşte şimdilerde bir ingiliz ayakkabıcı bunu teknoloji ile birleştirerek gerçeğe dönüştürüyor.

Londra’lı bir ayakkabıcı, giyeni istediği yere götürebilecek bir çift ayakkabı üretti ve bu ayakkabılara “No Place Like Home (Ev Gibisi Yok)” ismini verdi.

Tasarım kısaca şöyle oluşuyor, sol ayakkabının topuğunda bir adet GPS bulunuyor. Ayakkabının arka tarafından kırmızı kumaş ile kaplı GPS uydularından sinyali alan bir adet ufak GPS anteni bulunuyor. GPS’i başlatmak için topuklarınızı 3 defa vurmanız gerekiyor. Sağ ayakkabıdaki mıknatıs ve sol ayakkabıdaki sensör bunu algılıyor ve yönlendirme başlıyor. GPS cep telefonlarında ki küçüklükteki bir batarya ile çalışıyor.

Ayakkabılarınıza USB ile bağlanabiliyorsunuz 🙂 ve gitmek istediğiniz destinasyonu harita üzerinden işaretleyebiliyorsunuz.

Sol ayakkabıda size gideceğiniz yönü gösteren, sağ ayakkabıda ise hedefinize olan uzaklığı gösteren LED’ler yer alıyor. Ayakkabılar birbirleri arasında kablosuz olarak iletişim sağlıyor.

Ayakkabıların içi ise deriden yapılmış ve kullananını rahatsız etmiyor. Yapımcısı olan Dominic Wilcox istenilen her türlü tarzda ayakkabının bu şekilde üretilebileceğini belirtiyor.

Evet düşünce çok basit ama etkileyici değil mi ? … 

Tags: , , , , , ,


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑