Teknoloji

Yayın Tarihi: Eylül 4th, 2013 | Yazar: modastilyasam

0

Samsung ve Alexander Wang’tan Galaxy Note II ile Tasarlanmış Özel Çanta

Samsung GALAXY Note II’nin yaratıcı çizim araçlarını kullanarak Art Start Charity yararına tasarlanan ve sınırlı sayıda üretilen özel tasarım çanta dünya genelinde satışta…

Dijital medya ve dijital yakınsama teknolojilerinde bir dünya lideri olan Samsung Electronics ile New York’lu tasarımcı Alexander Wang, aylar süren işbirliğininsonucu olan ve Samsung GALAXY Note II’nin yaratıcı çizim araçlarını kullanarak tasarlanan özel tasarım çantayı tanıttılar. Sınırlı sayıda üretilen Alexander Wang Wallie egzersiz çantası, bir cep telefonu kullanılarak oluşturulmuş dünyanın ilk çantası olma özelliğine de sahip.

Tüm dünyada satışa sunulacak olan çantanın satışından elde edilecek bütün gelir, sanatı kullanarak risk-altındaki çocuk ve gençlerin yaratıcı yeteneklerini geliştirmeye çalışan ödüllü ve ABD çapında kabul görmüş bir hayır kuruluşu olan Art Start için kaynak yaratmak üzere kullanılacak.

samsung-alexander-wang-canta-2

Çanta hakkında konuşan Alexander Wang “Soyut baskı, gerçekten de New York kentinin enerjisini yakalıyor,” diyerek şunları ekliyor: “Bu işbirliği, teknoloji ile tasarımın beklenmedik ama gerçekten anlamlı bir şekilde nasıl bir araya gelebileceğinin harika bir örneği. Art Start’ın yaratıcılık ve sanat konusundaki misyonu benim için gerçek bir ilham kaynağı ve böyle bir projeyle onlara destek vermek gerçekten heyecan verici” diye konuştu.

Samsung Electronics UluslararasıPazarlama, Mobil İletişim´den sorumlu Başkan Yardımcısı Younghee Lee, “Wang ile yaptığımız bu işbirliği; teknolojinin moda tasarımcıları, sanatçılar ve yaratıcı kişilerin yaratıcı olmalarına olanak sağlamasının yanı sıra bunun için gerekli araç ve gereçleri sunduğunu da göstermesi açısından çok heyecan verici. Samsung olarak sadece ürün yaratmanın ötesine geçmeye ve tüketicilerin tam anlamıyla yaratıcı olup sınırsız düşünebilmelerine imkân vererek, pozitif v deneyimler yaratmalarını sağlamaya çalışıyoruz.”

samsung-alexander-wang-canta-3

Sanatı kullanarak yaşam kurtarmaya ve toplumları dönüştürmeye çalışan kâr amacı gütmeyen New York merkezli Art Start kuruluşu; 5 – 21 yaş arası risk altında bulunan çocuk ve gençlere odaklanan yaratıcı sanat atölyelerini desteklerken, bir yandan genç katılımcılarının yetenek ve yaratıcılıklarını ve geliştirirken diğer yandan da onlara yaşamlarında anlamlı fırsatlar peşinde koşmak konusunda özgüven vermeyi de hedefliyor.

Art Start İcra Direktörü Johanna De Los Santos, “Alexander Wang ve Samsung ile yaptığımız işbirliği, Art Start gençlerini yaratıcı sürecin tamamen yeni bir düzeyine taşıdı. Çocuklarımız, bir fikir veya kavramın dünyanın dört bir yanında satılacak somut bir şeye nasıl dönüştüğünü görme fırsatına sahip oldular” dedi.

samsung-alexander-wang-canta-1

Tags: , , ,


Yazar Hakkında

Modastilyasam.com ile artık Türkiye ve Dünya modası parmaklarınızın ucunda. ***Moda Stil Yaşam , Hayata Renk Katan Herşey***Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑