Pentax Optio WG-2 GPS – Zor Şartların Fotoğraf Makinesi

Fotoğrafçılık tutkusu olanlar için zor şartlarda fotoğraf çekmek için ekipman çok önemlidir. İşte Pentax ıslak, kuru, sıcak, soğuk ortamlarda, karda, suda, yağmurda, çamurda, kumda kısacası aklınıza gelebilecek her türlü zor ortamda yüksek kaliteli çekim yapabilecek son modeli Pentax Optio WG-2 GPS modelini piyasaya sürdü.

Pentax Optio WG-2 GPS 12 metre derinliğinde suya, -10 santigrat derece soğuğa, 1,5 m’den düşmeye ve 100 kg’lık baskıya dayanabiliyor. Darbelere ve toza karşı dayanıklı. Özellikle aşağıda yer alan tanıtım videosunda ki çekiçle yapılan test oldukça dikkat çekici.

16 MP çözünürlüğe sahip cihaz ile FULL HD video çekebiliyor, üzerinde yer alan HDMI bağlantısı ile TV’ye aktarabiliyorsunuz. Maksimum kayıt çözünürlükleri fotoğraf için 4608×3456 px, hd video için 1920×1080 px olan cihazda 5x optik zoom, 7.2x dijital zoom yer alıyor.

Pentax Optio WG-2 GPS’in arka yüzünde anti-reflect özelliğine sahip 3″lik LCD yer alıyor. Ayrıca cihaz üzerinde usb, av out, hdmi portları mevcut.

Tabiki bu kadar özelliklere sahip ve dayanıklılığa sahip cihazın boyutları ve ağırlığı da merak edilen konular arasında. Pentax Optio WG-2 GPS modeli 12cm x 6cm x 3 cm (Genişlik x Yükseklik x Uzunluk) boyutlarında ve pilleri ile birlikte sadece 198 gram ağırlığında.

Pentax Optio WG-2’nin lensi etrafında 6 adet makro çekim için kullanılan LED yer almakta, bu sayede dijital mikroskop modu seçildiğinde daha net sonuçlar elde edilebiliyor.

Ayrıca cihaz üzerinde yer alan GPS ise görüntülerle birlikte mevkilerininde kaydedilmesine olanak tanıyor. 

Tags: , , , , , , ,


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑