Google TV ile Televizyon Evrimi

Google her alanda karşımıza çıkmaya devam ediyor. Yeni atılımı ise Google TV. Google’ın geçtiğimiz yıldan bu yana geliştirmeye devam ettiği ve şu an sadece Amerika ve İngiltere’de hizmet veren Google TV, Sony’nin Google TV ürünü NSZ-GS7 ve NSZ-GP9’un tanıtmasıyla Dünyaya açıldığının sinyallerini vermeye başladı.

Akılı bir kumandaya sahip olan Google TV Box (yani Sony NSZ-GS7/NSZ-GP9), içerisinde Google TV yazılımını barındırıyor ve televizyona HDMI kablosu ile bağlanıyor.

NSZ-GP9’un NSZ-GS7’den en öne çıkan farkı ise içerisinde Blu-ray player yer alması..

Google TV Box Android Honeycomb OS işletim sistemine ve Chrome browserına sahip. Bu sayede Google TV televizyon yayınından farklı olarak uygulama mağazasına erişebildiğinden televizyonunuzdan oyun oynayabilir, dergi okuyabilir, müzik dinleyebilir, video izleyebilirsiniz. Ayrıca büyük ekran televizyonunuz ile Chrome ile internette gezinebilirsiniz. Ve bunların hepsini isterseniz akıllı kumanda ile isterseniz telefonunuz ile yapabilirsiniz.

Ayrıca OnLive entegrasyonu ile oyun severler Google TV üzerinden yeni çıkan PC oyunlarını oynayabilecek.

Google TV’nin şu an için sadece Amerika ve İngiltere’de kullanıldığını belirtmiştik, gelecek ülkelerde ise Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Meksika ve Hollanda yer alıyor. Türkiye içinse biraz daha beklememiz gerekiyor. 

Tags: , , , , , , , , ,


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑