Canon EOS 650D Dokunmatik Ekranlı 18 MP DSLR

Canon dokunmatik ekranlı ve video kayıtlarında bile sürekli otomatik odaklanmayı sağlayan yeni DSLR’si EOS 650D’yi tanıttı.

EOS 650D 18 MP Canon’un Digic 5 görüntü işleme özelliğine sahip başlangıç Seviyesine hitap eden ilk modeli olma özelliğini taşıyor. Döndürülebilir 3 inçlik dokunmatik ekrana sahip ve dokunmatik ekran 1 milyon piksel renk desteğine sahip.

Üzerinde mevcut dokunmatik ekran kontrolü canlı görüntü çekimine ayrı bir boyut katıyor. Dokunmatik ekran sayesinde otomatik odaklanma noktaları seçilebiliyor, yüzler ve nesneler traklanabiliyor ve kameranın hızlı kontrol ekranı üzerinde görüntü ayarlarında ince ayar yapılabiliyor.

Canon EOS 650D’un ISO değeri, maksimum olarak 25.600’e kadar çıkabiliyor. Bu sayede az ışıklı ortamlarda daha grensiz çekimler yapılabiliyor. EOS 600D modelinde saniyede 3,7 kare olan sürekli çekim özelliği EOS 650D saniyede 5 kareye yükseltilmiş.

Canon, EOS 650D’nin yanı sıra hızlı, düzgün ve sessiz odaklama özelliğine sahip iki yeni lensini de kullanıcılara tanıttı.Bununla beraber bu lensler kontrast algılamalı otomatik odaklama tekniğini kullanıyor ve böylece EOS 650D’nin objeye hızlı şekilde odaklamasına olanak tanıyor. Stepping Motor (STM) olarak adlandırılan 18-135mm f/3.5-5.6 IS STM ve 40mm f/2.8 STM pancake lenslerin diğer Canon DSLR’larda da çalışacağı belirtiliyor.

Tags: , , , , , ,


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Üste Çık ↑