Asus Zenbook İnanılmaz Ultrabook

ASUS ZENBOOK™ gelişmiş teknoloji ve incelikli bir işçiliğin benzersiz birleşiminden oluşmuştur. Taşınabilir bir bilgisayarın sürekli serin, şık, güçlü olmasını ve muhteşem görünümü ile diğer tüm özelliklerin harmanlanmasını sağlamak için sürekli çalışan mühendisler ve tasarımcılar tarafından yaratıldı.

ZENBOOK™, ön tarafta 3mm arka tarafta ise sadece 9mm’lik kalınlığı ile incelikle işlenmiş bir tasarıma sahip. Uçlarda ince, orta bölümde ise yuvarlak formu sayesinde güçlü bilgisayar bileşenlerini de barındırdığından hem görünüm hem de kullanım için ideal bir tasarım sunuyor. Tasarım ve gücü dengeli bir şekilde bir araya getiren ASUS ZENBOOK™ UX21 modeli 1.1 kg ve UX31 modeli ise sadece 1.3kg ağırlığında.

ZENBOOK™, Ultrabook™ huzur ve sonsuzluğu simgeleyen son derece ince, birbiri içine geçmiş dairelerden oluşan metalik hareli bir görünüme sahiptir. Dayanıklı olduğu kadar şık alüminyum tasarımı kompakt gövdeli dizüstü bilgisayarda bir ilk. ASUS, tamamen yeni üretim metodları ile alüminyumu saç inceliğinde kıvrımlı bölümlerde kusursuzca kullanarak ZENBOOK™’un eşsiz tasarımını oluşturdu.

Gövdesinde kullanılan son derece incelikle işlenmiş aluminyumun birçok avantajları var. Sıradışı görünümün yanı sıra, aluminyum hafifliği ile kolayca taşınabilir, sağlam ve dayanıklı bir Ultrabook™ sunuyor. El yapımı lüks kol saatlerinin tasarımından esinlenen ASUS, yeni montaj metodları geliştirerek vida kullanımını %12 azaltarak, kesintisiz ve pürüzsüz metal bir görünüm sağlıyor.

Yüksek netlikteki görsellerde, dünyanın ilk 450cd/m2 özellikli paneline sahip Ultrabook™’unda, karanlık alanların daha berrak, aydınlık alanların ise çarpıcı detaylarla görüntülenmesine olanak tanıyor. ASUS ZENBOOK™ küçük gövde yapısına rağmen, üstün grafik özelliklerinden ödün vermeyerek, üretkenlik ve verimlilik olarak geri kalmıyor.

ASUS ZENBOOK™’un önemli avantajlarından biri ise, akıllı telefon gibi her zaman açık olacak şekilde tasarlanmış olmasıdır. Ultrabook™’un uzun bekleme süresinin yanında, ASUS Super Hybrid Engine II teknolojisi sayesinde 2 saniye içerisinde çalışmanıza devam etme olanağı tanıyor. Bu nedenle ASUS ZENBOOK™ kullanıcısının bilgisayarını kapatmasına gerek kalmıyor ve uzun süren açılış sürecini beklemiyor. ASUS Super Hybrid Engine II teknolojisi aynı zamanda ASUS ZENBOOK™’un 2 hafta* boyunca bekleme konumunda kalabilmesini sağlıyor. Instant on fonksiyonu, pil seviyesi %5’in altına indiğinde çalışmalarınızı SSD’ye kaydederek biten pil nedeniyle çalışmalarınızı kaybetme riskini ortadan kaldırıyor. ZENBOOK™ endişeye yer bırakmayan özellikleriyle avantajlarına yenilerini ekliyor.

Instant on 2 saniye içinde çalışmaya devam

Super Hybrid Engine II teknolojisi ile ASUS ZENBOOK™ bekleme modundan 2 saniye içerisinde geri döner. Bir akıllı telefon kadar hızlı olmasını sağlayan bu özelliği sayesinde siz de hemen bitmesi gereken işlerinize bakabilirsiniz. Bu size diğer dizüstü bilgisayarlardan farklı olarak her zaman çalışır durumda olan bir çalışma deneyimi sunar.

Uzun Bekleme Süresi

Super Hybrid Engine II teknolojisinin verimliliği ve Instant on fonksiyonu sayesinde ASUS ZENBOOK™ bekleme modunda iki hafta* boyunca kalabilir.

Veri Güvenliği

ASUS Super Hybrid Engine II, gerçek zamanlı olarak pil ömrünü ölçerek veri kaybını önler. Pil miktarı %5’in altına düşer düşmez çalışmalarınızı diske yedekleyerek verilerinizi her zaman korur.

Teknik Özellikler

Model ASUS ZENBOOK™ UX21 (Ultrabook™) ASUS ZENBOOK™ UX31 (Ultrabook™)
İşlemci Intel® Core™ i7 2677M İşlemci
Intel® Core™ i5 2467M İşlemci
Intel® Core™ i3 2367M İşlemci
Intel® Core™ i7 2677M İşlemci
Intel® Core™ i5 2467M İşlemci
İşletim Sistemi Orijinal Windows® 7 Professional 64bit
Orijinal Windows® 7 Home Premium 64 bit
Orijinal Windows® 7 Home Basic 64 bit
Bu versiyon tüm güncellemeleri içerir (SP1)
Orijinal Windows® 7 Professional 64bit
Orijinal Windows® 7 Home Premium 64 bit
Orijinal Windows® 7 Home Basic 64 bit
Bu versiyon tüm güncellemeleri içerir (SP1)
Kalınlık Önde 3mm, arkada 9mm. Önde 3mm, arkada 9mm.
Bellek DDR3 1333MHz 2GB/4GB (entegre) DDR3 1333MHz 4GB (entegre)
Ekran 11.6 (16:9) 13.3 (16:9)
Ekran Işığı / Çözünürlük 450 nits HD 1366×768 450 nits HD+ 1600X900
Instant on 2 Saniyede Çalışmaya Devam eder 2 Saniyede Çalışmaya Devam eder
USB Charger+ Evet Evet
Bağlantı birimleri 6 (USB2.0 / USB3.0 / audio jack / DC jack / microHDMI / miniVGA) 7 (USB2.0 / USB3.0 / audio jack / DC jack / microHDMI / miniVGA / SD kart okuyucu)
USB3.0 1 Port 1 Port
SSD Özellikleri SATAIII SSD (64G/128G/256G) SATAIII SSD (128G/256G)
BT Bluetooth 4.0 Bluetooth 4.0
Pil 35W (5+ saat) 50W (7+ saat)
Mikrofon MEMS MIC (Digital MIC) MEMS MIC (Digital MIC)
Klavye 268 Chiclit KB 286 Chiclit KB
Kamera 0.3M 0.3M
Ses Bang & Olufsen ICEpower® SonicMaster Bang & Olufsen ICEpower® SonicMaster
SSD disk 128GB depolama kapasitesine sahip olmasına rağmen işletim sisteminin özellikleri yüzünden ve yedekleme için rezerve alındığından, bir bölümüne erişilemeyebilir ya da görüntülenmeyebilir.


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Üste Çık ↑