Teknoloji

Yayın Tarihi: Şubat 20th, 2013 | Yazar: gorgeous

0

Apple’dan Akıllı Saat Teknolojisi

Teknoloji dünyasının önde gelen sitelerinden Mashable’da da yayımlanan habere göre Apple tarafından akıllı telefondan sonra akıllı saat piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Üretilecek akıllı saatin iPhone’lara bağlanabileceği ifade ediliyor.

Mashable’a göre akıllı saat arayıcılığıyla iPhone kullanıcıları cep telefonlarına ulaşamadıkları anlarda bile saati kullanarak istediklerini yapabilecek, hatta Facebook statülerini bile güncelleyebilecek.

iPhone uyumlu akıllı telefonlara talebin yüksek olacağı ifade edildi.

AKILLI SAAT MODASI MI BAŞLIYOR?

Bu yılın başlarında Kickstarter şirketinin ürettiği Pebble marka akıllı saatler için 70 bin kişiden toplam 10 milyon dolar toplanmıştı.

Bu finansmanın 500 bin doları şirketin internet sitesindeki ilk gün kampanyasından elde edildi.

Pebble henüz müşterilere gönderilmeedi ama şirket finansmana katılmayanlar için 150 dolardan satışa sunuyor.

Diğer bir teknoloji şirketi Martian da yine akıllı saat üretmeyi planlıyan şirketler arasında. Şirketin modelinin geleneksel modellere benzeyeceği ancak içinde küçük bir LED ekran olacağı bu şekilde de kullanıcıların mesajlarını ve Facebook, Twitter, Gmail gibi sosyal medya hesaplarına erişebileceği belirtildi.

Not : Görsel gerçek olmayıp sadece tasarımdan ibarettir ve apple’la ilgisi bulunmamaktadır.

Tags: , , , ,


Yazar Hakkında

modastilyasam.com'un editörlerinden. Sizlere biraz moda, biraz stil ve yaşamdan kesitler sunmak için çalışanlardan.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑