Trend

Yayın Tarihi: Eylül 2nd, 2013 | Yazar: modastilyasam

0

Sonbaharın Trend Saç Stilleri

Stil sahibi görünmek için kıyafet ve aksesuar kadar saçların da önemli olduğu bilinen bir gerçek. Her mevsim yenilenen moda akımları, etkilerini sonbaharda saç modellerinde de gösteriyor.

Rönesans ve retro etkisiyle iddialı topuz ve örgü modelleri ön plana çıkarken, saç bakımı uygulanmış, doğal görünümlü saçlar bu sonbaharda ışıltılı taçlarla dikkat çekecek.

Bohem bir tarz için kaçamak örgüler

Üst düzey yöneticilerin bile tercih ettiği bir model haline gelen örgü modelleri, sonbaharda hem rahat hem de şık olmak için ideal bir seçim. Örgüyü saçın tamamında değil rastgele bir yerinde kullanmak daha trend bir görünüm kazanmanızı sağlar. Ayrıca saçınızın istediğiniz yerini ördükten sonra topuz yapabilir ya da birbirinden farklı saç toplama şekillerini deneyerek farklı bir saç stiline sahip olabilirsiniz.

Asil bir görüntü için balerin topuzu

Yüzünüzün güzelliğini her daim ortaya çıkaracak olan balerin topuzları, kıyafetinizle uyumlu olduğu taktirde size asil bir görünüm de kazandıracaktır. Özellikle ensede ya da başınızın tam tepesinde olmayan, kararında bir topuzu tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

Enseden toplanmış doğal görünümlü atkuyruğu

Enseden atkuyruğu modeli, günlük kıyafetlerle kullanabileceğiniz gibi, iş kıyafetlerinizle de uyum sağlayacak bir model ve basitçe toplanmış görünümüyle oldukça kullanışlı. Özellikle büyük göz alıcı küpeler ve dumanlı bir göz makyajıyla bu model doğallığınıza şıklık katacak.

Dinamik bir stil için ıslak görünümlü saçlar

Geçtimiz dönemde başın arkasında toplanarak kullanılan bu model, yeniden moda oldu. Genellikle kadınların çok az kullandığı bu modeli tercih edecekseniz doğru saç bakım ürünü ve saç şekillendiriciyi seçmek önemli.

Formunu koruyan dalgalı saçlar

Daha çok günlük kıyafetlerle tercih edilen dalgalı saç modelleri her zaman olduğu gibi yine moda. Günün her saati için uygun olan bu modeli tercih ederken dikkat edin, kuaförden yeni çıkmış havası yaratmayın. Bunun için saçlarınızın sadece uç kısımlarında dalgalar olması yeterli olacaktır.

Her zamanın gözdesi kısa saçlar

Pek çok ünlü ismin de ilgi gösterdiği kısa saç için her hangi bir sınır yok. Değişik biçimlerde kesilmiş, dağınık ama bir o kadar da şık duran modeller, bu sonbaharda gözünüze oldukça çarpabilir.

İddialı bir saç modeli seçmek ya da doğal görünmek arasında bir seçim yaparak saç stilinizi belirlemelisiniz. Gösterişli bir saç modeliniz varsa saç aksesuarı tercih etmemenizi tavsiye ediyor. Doğal saç modellerinde ise; aksesuar olarak ışıltılı taçlar, gösterişli tokalar kullanmak oldukça moda.

Tags: , , ,


Yazar Hakkında

Modastilyasam.com ile artık Türkiye ve Dünya modası parmaklarınızın ucunda. ***Moda Stil Yaşam , Hayata Renk Katan Herşey***Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑