2012 Dekorasyon Trendleri

Minimalist Mobilyalar;

Geçtiğimiz senin favorisi renkli desenler bu sene yerini, kendinden desenli kumaşlara bırakıyor. Ayrıca geniş, yumuşak, içine gömüldüğünüz kanepelerinizden de vazgeçmelisiniz. Çünkü bu sene daha ufak, düşük sırtlı ve net hatları olan kanepeler sahneyi alıyor. Ahşap tonlarında ise koyu renkler yerine açık renkleri tercih etmelisiniz. Yani ceviz, kiraz ve akçaağaç tonları geri dönüyor.

İri Desenli Duvar Kağıtları;

Duvar kağıtları geçen sene yavaş yavaş kendini göstermeye başlamıştı. 2012’de ise duvar kağıtları büyük bir atılım yapıyor. Özellikle baskın, iri desenli duvar kağıtları bu sene evlerin vazgeçilmezleri arasında. Geometrik desenler ve modayı da etkisi altına alan çiçek motifleri en çok tercih edilecek olan çeşitler arasında.

Vintage etkisi;

Modern mobilyalarınızla eski mobilyaları kombine etmek bu yıl da oldukça moda. İster eski mobilyalarınızı cilalatın ya da eski görünümüyle tutun ama bu sene vitage etkisini yaratmak için yaşam alanınızda eski bir büfe ya da berjer mutlaka olsun.

Mücevher Tonları;

Mücevher tonları, turuncu, yeşil, altın tonları ve neon renkler bu sene oldukça moda. Özellikle aksesuarlarınızda kullanabileceğiniz bu renkler, kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayacak.

Maskülen eğilim;

Genellikle erkek ceket ya da pantolonlarında kullanılan koyu renk üzeri çizgi kumaş desenleri bu sene duvar kağıtlarında da, kanepe kumaşlarında da oldukça sık kullanılıyor. Dolayısı ile minimal yaklaşımda, net hatlar, kromaj ayaklı mobilyalarla kombinlendiğinde ortaya daha sert ve maskülen bir görünüm çıkıyor. Cicili bicili hatlar size göre değilse, bu tarz bir dekorasyonu tercih edebilirsiniz.

Şamdan Tipi Aydınlatmalar;

Bu yıl şamdan tipi aydınlatmalar oldukça moda. Ayrıca son birkaç yıldır modernleşen aydınlatma tipleri bu yıl eskiye dönüyor. Kristal büyük avizelere ve apliklere de bu yıl çok sık rastlayacağız.

Tags: , , ,


Yazar Hakkında

Hayallerine ve hayal etmeye, güzel yaşamaya, stil sahibi olmanın önemine, dahası güzel olan şeyleri paylaşmaya, hala iyi olan herkesin birgün mutlaka kazanacağına inanan ve bu bu inançlarını harflere döken paylaşımcı :) Hayat herşeye rağmen güzeldir...Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Üste Çık ↑